Polecamy

Regulamin

Wersja 1.0 z dnia 31 marca 2014

 

Regulamin Pucharu Rzeszowa w Biegach 2014

 1. Organizatorem współzawodnictwa jest "Grupa Biegowa Rzeszowskie Gazele i Gepardy” oraz "Stowarzyszenie Ultra Run". Wszelkie informacje na temat Pucharu Rzeszowa będą ukazywać się na forum dyskusyjnym Grupy Biegowej "Rzeszowskie Gazele i Gepardy” na portalu "Maratony Polskie” oraz na stronie http://www.puchar.3maj.info.
 2. Udział w Pucharze jest dobrowolny, a przystąpienie do niego oznacza akceptację wszystkich punktów regulaminu. Zgłoszenie zawodnika do klasyfikacji Pucharu Rzeszowa w Biegach powinno nastąpić nie później niż do 30.06.2014. Rozpoczęcie rejestracji uczestników rozpocznie się 1.04.2014. Zgłoszenia dokonuje się wysyłając odpowiednią wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Z jednego adresu pocztowego można zgłosić tylko jednego uczestnika. Treść wiadomości ze zgłoszeniem jest dostępna na stronie "Jak przystąpić".
 3. Celem rywalizacji jest wyłonienie najlepszego biegacza i najlepszej biegaczki startujących w biegach rozgrywanych na terenie Rzeszowa. Klasyfikacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach, osobno dla kobiet i mężczyzn.
  Dodatkowymi celami rywalizacji są: integracja środowiska biegaczy z Rzeszowa i okolic oraz promocja biegów organizowanych w Rzeszowie.
 4. Do klasyfikacji Pucharu Rzeszowa wchodzą następujące biegi:
  • Półmaraton Rzeszowski
  • Wiosenny Bieg - Nowe Miasto
  • Ultramaraton Podkarpacki (70km, 110km)
  • Nocny Bieg Solidarności
  • Maraton Rzeszowski
  • Bieg Niepodległości - Rzeszowska Dycha
 5. W klasyfikacji końcowej uwzględnieni będą zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu w/w biegów.
 6. Puchar otrzymują zawodnik i zawodniczka, którzy po rozegraniu wszystkich biegów zgromadzą największą ilość punktów. W przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów decyduje ilość ukończonych biegów - preferowani będą zawodnicy, którzy ukończą większą liczbę biegów. Ostatecznym kryterium będzie wiek zawodnika - preferowani będą zawodnicy starsi.
 7. Obliczanie uzyskanych punktów (P) za udział w danym biegu obliczony będzie wg następującego wzoru:

  P = (100*L - 1 - 99*M)/(L - 1)

  • L - liczba sklasyfikowanych biegaczy kończących bieg
  • M - miejsce zawodnika w klasyfikacji "open"
  Punkty obliczane są z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Dla ultramaratonu punkty obliczane są osobno dla obu dystansów, z uwzględnieniem ilości uczestników kończących dany dystans.
 8. W końcowej klasyfikacji dla zawodników, którzy ukończą sześć biegów będą uwzględnione wyniki z pięciu biegów, po odrzuceniu wyniku najsłabszego (dającego najmniejszą ilość punktów).
 9. Aktualna klasyfikacja ogłaszana będzie w terminie dwóch tygodni od ogłoszenia oficjalnych wyników kolejnego biegu.
 10. Puchar jest przechodni, co oznacza, że zwycięzca rywalizacji otrzymuje go na rok, a potem zobowiązany jest przekazać go do wręczenia kolejnemu zwycięzcy.
 11. Wręczenie Pucharów planowane jest w pierwszą sobotę grudnia 2014 roku w restauracji „Stary Browar” w Rzeszowie w ramach oficjalnego podsumowania sezonu biegowego 2014. Termin i miejsce wręczenia może ulec zmianie po uzgodnieniu z zainteresowanymi osobami.
 12. Powyższy regulamin obowiązuje przez cały 2014 rok.
 13. Przebieg rywalizacji nadzorować będzie jury w składzie:
  • Grzegorz Złotek
  • Piotr Wyczawski
  • Maciej Szpila
 14. Wszelkie sprawy sporne rozstrzygać będzie jury „Pucharu Rzeszowa”. Decyzje jury są ostateczne.
 15. Dane kontaktowe:
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • kontakt telefoniczny: Grzegorz - 508983314
  • kontakt telefoniczny: Piotr - 660771537
  • kontakt telefoniczny: Maciej - 794430587
 16. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu.